Tervetuloa

Ajankohtaista

Hildur kertoo rikosetsivä Hildur Rúnarsdóttirista (Elena Leeve) ja vie katsojat Islannin myyttisille Länsivuonoille, jossa Hildur selvittää kotikaupungissaan tapahtuneita murhia yhdessä suomalaiskollega Jakobin (Paavo Kinnunen) kanssa. Traumojensa kanssa taisteleva Hildur ja menneisyyttään pakeneva Jakob joutuvat keskelle omituista rikosvyyhtiä, joka kytkeytyy järisyttävästi Hildurin omaan lapsuuteen.
Koomikko Jukka Lindströmin perustama Komediapaja-klubi tarjoilee stand up -komiikan parhaat palat. Komediapajassa pääesiintyjinä nähdään suomalaisen stand upin kärkinimiä. Lisänauruja pajassa takovat kotimaisen lavakomiikan mielenkiintoisimmat hahmot ja parhaat nousevat kyvyt.
Tule mukaan luovaan ja rentoon sormustyöpajaan! Työpajassa pääset suunnittelemaan ja valmistamaan oman hopeasormuksen ammattilaisen ohjauksessa. Aikaisempaa kokemusta et tarvitse!
Kannattaa hyödyntää PAMin jäsenedut
KULTTUURITUKI 2026 (16.1.2026)
Ammattiosastomme jäsenen on mahdollista saada kulttuuritukea.
Hyvää Joulua (23.12.2025)
Sääntömääräinen jäsenkokous jossa muun muassa hyväksytään vuoden 2026 toimintasuunnitelma ja talousarvio.
Joulumuistaminen (14.11.2025)
Joulu tekee taas tuloaan, ja haluamme ammattiosastossa muistaa erityisesti jäseniämme, joilla on tällä hetkellä tiukempi taloudellinen tilanne.
Komediakuningatar Sari Siikanderin ohjaama Sutinaa ja säätöä on uusi ja raikas flirttaileva farssi, jossa avioliiton kulisseista pidetään kiinni kynnet sinisinä, mutta samalla hypätään päätä pahkaa syvään päätyyn niin riemukkaasti, että katsojan onnellinen osa on nauraa parituntinen vedet silmissä mukana!
RSS ATOM